Kiczory
Lipnica
Orawa
GGG
Kuryja
Całoroczne komfortowo wyposażone,...
Nasze Oczko
Zagroda agroturystyczna zlokalizowana w...
Owsisko
Gospodarstwo agroturystyczne Janiny i...
Lipnickie wyroby z krepiny
Tradycją na Orawie były wyroby z krepiny,...
GGG

O nas

Z wielką przyjemnością zapraszamy Was  na  stronę  www.agroorawa.pl,  która pokazuje walory turystyczno-krajoznawcze Orawy, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Gminy Lipnica Wielka. Znajdziecie na niej nie tylko sprawdzone kwatery agroturystyczne, ofertę wyrobów regionalnych, ale przede wszystkim odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto do nas przyjechać i spędzić swój urlop pod Babią Górą  w Lipnicy Wielkiej i Kiczorach?

Nie ukrywamy, że Orawa to region turystycznie nieodkryty.  Jednak Ci, którzy ją poznali,
z przyjemnością spędzają tutaj rodzinne wakacje . Głównym atutem  pobytu jest świetne miejsce na aktywny  wypoczynek   z całą rodziną  zimą i latem, ale też dobry punkt wypadowy na sąsiednie Podhale i przygraniczną część Słowacji. Lipniczanom zaś, chcemy  wskazać możliwy kierunek rozwoju naszej Gminy, bo aktywna turystyka i rolnictwo ekologiczne to szansa dla nas wszystkich. Rozwój agroturystyki na naszym terenie  może przyczynić się do szybszego rozwoju firm kooperujących: sklepów spożywczych, branży budowlanej, rolnictwa ekologicznego, czy wyrobów regionalnych, gdzie produkty lokalne znalazłyby rynek zbytu. Już to następuje, ale w bardzo małej skali.

Początek agroturystyki na Orawie sięga lat 70 –tych XX w. Dopiero w latach 90-tych dzięki  nowym przepisom prawnym ,  wielu Lipniczan rozwinęło tę działalność . Powstało Małopolskie Stowarzyszenie GGG (Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne), zaś w 1998 r. w Lipnicy Wielkiej Terenowe Koło GGG Orawa.  Obecnie do Koła należą Ci, którzy z pasją zajmują się agroturystyką i widzą szanse rozwoju dla innych.

W ostatnim czasie wiele dzieje się dla promocji tego regionu. Działalność Stowarzyszenia Rozwoju Orawy przyczyniła się m.in. do budowy strony www.odkryjorawe.pl -  pokazującej piękno Orawy utrwalone na fotografii. Również publikacje Gmin orawskich dołączają  się do znacznej promocji całego regionu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej strony.


Pozdrawiamy i zapraszamy
 
Zarząd Terenowego Koła Stowarzyszenia GGG  Orawa
w  Lipnicy Wielkiej